Deltävlingar


DELTÄVLING NR 1 – 2017

Teknik

1:a Eddy Sundquist, Clemens Bil AB - Ludvika

2:a Hans Larsson, AB Lundins Bil, Visby

Plåt

1:a Mikael Marklund,Logart Bil i Skellefteå AB

2:a Ove Homberg, Modins Bil i Uppsala AB

Servicerådgivare

1:a Kenth Johansson, Lundgrensbil i Ystad AB

2:a Hans-Erik Haglund, Helmia Bil AB, Karlstad

Pris

1:orna har vunnit en Ford munkjacka

2:orna har vunnit en Ford t-shirt



DELTÄVLING NR 4 – 2016

Teknik

1:a Richard Robertsson, Brandt Fordon AB - Uddevalla

2:a Jmmie Celius, Landvetter Bil AB

Plåt

1:a Sven Erik Kristersson, Lundgrens Bil i Ystad AB

2:a Richard Westberg, Sveaplan Bil,  Plåt & Lack AB - Bromma

Servicerådgivare

1:a Robert Willner, Rejmes Bilskadecenter AB - Norrköping

2:a Andreas Nee, Bilmånsson i Halland AB - Halmstad

Pris

1:orna har vunnit en Ford munkjacka

2:orna har vunnit en Ford t-shirt

DELTÄVLING NR 3 – 2016

Teknik

1:a Gert Johansson, Råbergs bil AB– Kalmar

2:a Jan Pettersson, Lundgrens Bil i Ystad AB

Plåt

1:a Roger Wisén, Sveaplans Bil Plåt & Lack AB - Stockholm

2:a Tomas Hultgren, Helmia Bil AB - Karlskoga

Servicerådgivare

1:a Anders Englund, Helmia Bil AB - Karlstad

2:a Fredrik Karlberg, Brandt Fordon AB - Uddevalla

Pris

1:orna har vunnit en Ford munkjacka

2:orna har vunnit en Ford t-shirt

 

DELTÄVLING NR 2 – 2016

Teknik

1:a Kary Forsman, Upplands Motor AB– Stockholm

2:a Per Andersson, Modins Bil i Uppsala AB

Plåt

1:a Jens Svensson, BilMånsson i Halland AB - Halmstad

2:a Peter Walfridsson, Bröderna Brandt Personbilar AB - Värnersborg

Servicerådgivare

1:a Yvonne Andersson, Brandt Fordon AB - Uddevalla

2:a Carl-Henrik Bergqvist, Lundgrens Bil i Ystad AB

Pris

1:orna har vunnit en Ford munktröja

2:orna har vunnit en Ford t-shirt

DELTÄVLING NR 1 – 2016

Teknik

1:a Ingmar Persson, Rask & Björck AB – Billesholm

2:a Håkan Bengtsson, Motorcentralen i Eskilstuna AB

Plåt

1:a Ola Håkansson, Norell och Nilsson Bilskador AB - Sollentuna

2:a Sven-Erik Kristersson,  Lundgrens Bil i Ystad AB 

Servicerådgivare

1:a Mikael Pettersson, Brandt Fordon AB - Skara

2:a Henrik Lindersson, Roslags Bil AB - Norrtälje

Pris

1:orna har vunnit en Ford munkjacka

2:orna har vunnit en Ford t-shirt

 

 

DELTÄVLING NR 4 – 2015

Teknik

1:a Hans Larsson, AB Lundins Bil – Visby

2:a Henrik Hallberg, Helmia Bil AB -  Karlstad

Plåt

1:a Mikael Eskilsson, Hedbergs Bil i Helsingborg AB 

2:a Anders Samuelsson,  Skobes Bil Mitt AB - Motala 

Servicerådgivare

1:a Patrik Lindén, Lundgrens Bil i Ystad AB

2:a Lars Ovling, Brandt Fordon AB - Uddevalla

Pris

1:orna har vunnit en Ford jacka

2:orna har vunnit en Ford t-shirt

 

DELTÄVLING NR 3 – 2015

Teknik

1:a Mathias Carlsson, Bilmånsson i Halland – Halmstad

2:a Mikael Sjöberg, Carstedts Bil AB -  Örnsköldsvik

Plåt

1:a Richard Lindell Flood, Helmia Bil AB - Karlstad

2:a Martin Fjällmann,  Borås Bil Personbilar AB

Servicerådgivare

1:a Christina Midflo, Brandt Fordon AB - Uddevalla

2:a Håkan Olsson, Brandt Fordon AB - Vänersborg

Pris

1:orna har vunnit en Ford jacka

2:orna har vunnit en Ford Heritage t-shirt

 

logo_autoteam

DELTÄVLING NR 2 – 2015

Teknik

1:a Ingmar Persson, Rask & Björck Bil AB – Billesholm

2:a Joakim Åhlin, Bilbolaget Personbilar AB -  Sundsvall

Plåt

1:a Sven-Erik Kristersson, Lundgrens Bil i Ystad AB

2:a Mikael Marklund,  Logart Bil i Skellefteå AB

Servicerådgivare

1:a Nicklas Lidback, Modins Bil i Uppsala AB

2:a Robert Andersson, Bilia Personbilar AB - Segeltorp

Pris

1:orna har vunnit en Ford Heritage fleece jacka

2:orna har vunnit en Ford Heritage t-shirt

 

 


 

DELTÄVLING NR 1 – 2015

Teknik

1:a Patrik Lindblom, Nybergs Bil AB – Jönköping

2:a Pontus Lidèn, Logart Bil i Skellefteå AB

Plåt

1:a Patrik Cerdin, Helmia Bil AB – Karlstad

2:a Göran Risberg, Helmia Bil AB – Karlstad

Servicerådgivare

1:a Rolf Wahlström, Nacka Biltrim AB – Saltsjö Boo

2:a Jonny Mårtensson, Lundgrens Bil i Ystad AB

Pris

1:orna har vunnit en Ford Heritage fleece jacka

2:orna har vunnit en Ford Mustang t-shirt

 


 

DELTÄVLING NR 4 – 2014

Teknik

1:a pris Marcus Stensson, Bilmånsson i Halland AB, Halmstad

2:a pris Andreas Pettersson, Helmia Bil AB, Karlstad

Plåt

1:a pris Viktor Vasylega, Hedbergs Bil AB, Malmö

2:a pris Kjell Ewill, Speicher Auto AB, Huddinge

Servicerådgivare

1:a pris Lars Ovling, Brandt Fordon AB, Uddevalla

2:a pris Carl-Henrik Bergqvist, Lundgrens Bil i Ystad AB

DELTÄVLING NR 3 – 2014

Teknik

1:a pris Gert Johansson, Råbergs Bil AB - Kalmar

2:a pris Mikael Eriksson, Eriksson Bil i Norr AB - Kiruna

Plåt

1:a pris Darko Prevolnik,  Hedbergs Bil AB  - Helsingborg

2:a pris Kristoffer Nordin, Hedbergs Bil AB - Helsingborg

Servicerådgivare

1:a pris Stefan Hultberg, Hedbergs Bil AB - Helsingborg

2:a pris Ken Forslund, Wikmans Bil AB - Gävle

DELTÄVLING NR 2 – 2014

Teknik

1:a pris Jens Andersen, Lundgrens Bil i Ystad AB

2:a pris Andreas Svensson, Bilservice Gustafsson & Hjelte AB, Åtvidaberg

Plåt

1:a pris Andrew Rönnle, AB Lundins Bil, Visby

2:a pris Alexander Sjöberg, Upplands Motor AB, Sollentuna

Servicerådgivare

1:a pris Magnus Boman, Bilmånsson i Halland AB, Halmstad

2:a pris Joakim Helldén, Hedbergsbil i Helsingborg AB

 

 

DELTÄVLING NR 1 – 2014

Teknik

1:a pris Tobias Andersson, Hedbergs Bil i Helsingborg

2:a pris Stefan Nilsson, Speicher Auto AB, Huddinge

Plåt

1:a pris Krister Wahlström, Speicher Auto AB, Huddinge

2:a pris Patrik Kölbring, Bilia Personbilar AB, Almedal

Servicerådgivare

1:a pris Jerry Svensson, Dahlqvists Bil i Hässleholm AB

2:a pris  Andreas Nee, Bilmånsson I Halland AB, Halmstad

DELTÄVLING NR 4 - 2013

Teknik

1:a pris Lars Bengtsson, Hedbergs Bil i Helsingborg

2:a pris Erik Hjelte, Bilservice Gustafsson & Hjelte, Åtvidaberg

Plåt

1:a pris Mikael Marklund, Logart Bil, Skellefteå

2:a pris Kjell Svinghammar, Speicher Auto, Huddinge

Servicerådgivare

1:a pris John Johansson, Bilia Personbilar, Täby

2:a pris Lars Speicher, Speicher Auto, Huddinge

DELTÄVLING NR 3 - 2013

Teknik

1:a pris Sören Albrektsson, Modins Bil i Uppsala

2:a pris Anders Wåhlund, Helmia Bil, Karlstad

Plåt

1:a pris Ola Håkansson, Norell och Nilsson Bilskador, Sollentuna

2:a pris Sven-Erik Kristersson, Lundgrens Bil, Ystad

Servicerådgivare

1:a pris Bengt Ahlström, Rask & Björck Bil, Billesholm

2:a pris Yvonne Andersson, Brandt Fordon, Uddevalla

DELTÄVLING NR 2 - 2013

Teknik

1:a pris Henrik Sahlström, Brandt Fordon i Skaraborg

2:a pris Kristoffer Gustavsson, Modins Bil i Uppsala

Plåt

1:a pris Filip Åkerlund, Bilbolaget Personbilar Sundsvall

2:a pris Rickard Sjöberg, Rejmes Bilskadecenter, Linköping

Servicerådgivare

1:a pris Eije Karlsson, Skobes Bil Mitt AB, Vetlanda

2:a pris Håkan Schelin, Motorcentralen i Eskilstuna AB

 

DELTÄVLING NR 1 - 2013

Teknik

1:a Jan Karlsson, Bilia Personbilar AB, Göteborg

2:a Richard Nilsson, Hedbergs Bil i Helsingborg AB

Plåt

1:a Ove Holmgren, Modins Bil i Uppsala AB

2:a Magnus Fransson, Carstedts Bil AB, Örnsköldsvik

Servicerådgivare

1:a Claes Dunér, Hedbergs Bil i Helsingborg AB

2:a Dennis Nilsson, Hedbergs Bil i Helsingborg AB

 

DELTÄVLING NR 4 - 2012

Teknik

1:a Jimmy Holmqvist, Rask & Björck Bil AB, Billesholm

2:a Håkan Bengtsson, Motorcentralen i Eskilstuna AB

Plåt

1:a Jaroslaw Helski, Hedbergs Bil AB, Malmö

2:a Darko Prevolnik, Hedbergs Bil i Helsingborg AB

Servicerådgivare

1:a Jonny Johansen, Rask & Björck Bil AB, Billesholm

2:a Herman Ahlbin, Rask & Björck Bil AB, Billesholm

 

DELTÄVLING NR 3 - 2012

Teknik

1:a Ronnie Hellström, Lindqvist Bil AB, Köping

2:a Joachim Åhlin, Bilbolaget Personbilar AB, Sundsvall

Plåt

1:a Anders Samuelsson, Skobes Bil Mitt AB, Motala

2:a Yngve Samuelsson, Skobes Bil Öst AB, Vimmerby

Servicerådgivare

1:a Gustaf Kask, Forema Bil AB, Örebro

2:a Niklas Härstedt, Lundgrens Bil i Ystad AB

 

DELTÄVLING NR 2 - 2012

Teknik

1:a pris – Carsten Andersson, Lundgrens Bil i Ystad AB

2:a pris – Leo Åslund, Lundins Bil AB, Visby

Plåt

1:a pris – Kristoffer Nordin, Hedbergs Bil, Helsingborg

2:a pris – Mikael Eskilsson, Hedbergs Bil, Helsingborg

Servicerådgivare

1:a pris – Stefan Hultberg, Hedbergs Bil, Helsingborg

2:a pris – Martin Olofsson, Bilia Personbilar, Gbg

 

DELTÄVLING NR 1 - 2012

TEKNIK

1:a pris - Tommy Pettersson Upplands Motor, Uppsala

2:a pris - Jan Pettersson, Lundgrens Bil i Ystad

Plåt

1:a pris- Tobias Andersson, Hedbergs Bil, Helsingborg

2:a pris - Axel Hägg, Lundgrens Bil i Ystad

Servicerådgivare

1:a pris - Yvonne Andersson, Brandt Fordon, Uddevalla

2:a pris - Håkan Olsson, Brand Fordon, Uddevalla

 

 

Deltävling nr 4 - 2011

Teknik

1:a pris  Johnny Alperud, Carstedts Bil AB, Umeå

2:a pris  Daniel Johansson, Carstedts Bil AB, Umeå

Plåt

1:a pris  Adam Franzén, AB Wilhelm Kindwall, Sthlm

2:a pris  Jan-Erik Axelsson, AB Wilhelm Kindwall, Sthlm

Servicerådgivare

1:a pris Tony Brodén, Rask & Björck Bil AB, Billesholm

2:a pris Anette Enqvist, Bilia Personbilar AB, Nacka


 

deltävling 3 -  2011

Teknik
1:a pris Magnus Andersson, Mora Bil & Traktor

2:a pris Patrik Lindblom, Nybergs Bil, Jönköping

Plåt

1:a pris Krister Wahlström, Speicher Auto, Huddinge

2:a pris  Krister Nilsson, Lundgrens Bil i Ystad

Servicerådgivare

1:a pris Kenneth Johansson, Hedbergs Bil i Helsingborg

2:a pris Joakim Helldén, Hedbergs Bil i Helsingborg

deltävling 2 -  2011

Teknik

1:a Ljubisa Ivazovic, Hedbergs Bil AB, Helsingborg

2:a David Back, Wikmans Bil AB, Gävle

Plåt

1:a Sven-Erik Kristersson, Hedbergs Bil AB, Malmö

2:a Anders Samuelsson, Skobes Bil AB, Motala

Servicerådgivare

1:a Håkan Olsson, Brandt Fordon AB, Uddevalla

2:a Robert Andersson, Bilia Personbilar AB, Segeltorp


deltävling 1 -  2011

Teknik

1:a Tony Viberg, Carstedts Bil – Ö-vik

2:a Ken Forslund, Wikmans Bil - Gävle

Plåt

1:a Jonathan Odenius, Hermi Bil – Växjö

2:a Mikael Johansson, Lundgrens Bil – Ystad

Servicerådgivare

1:a Fredrik Johansson, Modins Bil – Uppsala

2:a Camilla Knutsson, Skobes Bil – Katrineholm

Pris

1:orna har vunnit en Ford Parka

2:orna har vunnit en Ford fleece jacka

Teknik

1:a pris Magnus Andersson, Mora Bil & Traktor

2:a pris Patrik Lindblom, Nybergs Bil, Jönköping

 

Plåt

1:a pris Krister Wahlström, Speicher Auto, Huddinge

2:a pris  Krister Nilsson, Lundgrens Bil i Ystad

 

 

Servicerådgivare

1:a pris Kenneth Johansson, Hedbergs Bil i Helsingborg

2:a pris Joakim Helldén, Hedbergs Bil i Helsingborg

Inloggning


Kursdeltagare





Utbildningsansvarig